Usługi
Neurorelacje – diagnoza i rehabilitacja funkcji poznawczych
Z uwagi na swoje doświadczenie i kompetencje z zakresu Diagnozy neuropsychologicznej (aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj), zajmuje się również diagnozą i rehabilitacją funkcji poznawczych.
Diagnoza
Na czym polega diagnoza funkcji poznawczych?
Celem diagnozy neuropsychologicznej jest kompleksowy opis funkcjonowania pacjenta w zakresie funkcji poznawczych: uwagi, pamięci, funkcji wzrokowo przestrzennych, funkcji wykonawczych. Diagnozę buduję w oparciu o rozmowę z klientem, czasem dodatkowo rozmowę z rodziną klienta. Dodatkowo, ważnym elementem diagnozy są testy – specjalne, dedykowane celowi diagnozy kwestionariusze psychologiczne, których wypełnienie zajmuje 10 min – 1 h, w zależności od analizowanego zagadnienia.
Diagnoza funkcji poznawczych dedykowana jest osobom, które:
przeszły zawał, udar i odczuwają, iż gorzej funkcjonują bądź chcą to zweryfikować
miały wypadek, lub inny incydent w wyniku, którego doznały urazów głowy
miały lub guz mózgu lub inne, bądź są po operacji
skarżą się na kłopoty z pamięcią
chorują przewlekle na choroby neurodegeneratywne np. Alzhaimera, Parkinsonam stwardnienie rozsiane itp.
mają zaburzenia mowy o typie afazji
Jak przebiega proces diagnozowania?
Diagnoza – z w zależności od problemu zgłaszanego przez klienta trwa 3 – 6 spotkań, kończy się wydaniem klientowi pisemnej opinii psychologicznej, na której znajdą się informacje o jego funkcjonowaniu, w sferze, której dotyczyła diagnoza. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o kosztach tej usługi.
Czemu służy diagnoza funkcji poznawczych?
Opinia psychologiczna, która powstaje na podstawie diagnozy może dostarczyć Ci wiedzy – jest przydatna w poznaniu i zrozumieniu przyczyn trudności osoby badanej, określenia jej zasobów, mocnych i stron. Zawiera wskazania dotyczące rehabilitacji.
Opinia stanowi też ważną informację na temat funkcjonowania poznawczego osoby badanej, dla lekarza prowadzącego i zespołu rehabilitującego. Jest również przydana w urzędach np. w celu ubiegania się o stopień niepełnosprawności czy inne dofinansowania związane z rehabilitacją.
Pracownia zapewnia ścisła współpracę ze specjalistą zlecającym diagnostykę
Zastanawiasz się nad korzystaniem z takiej usługi – skontaktuj się ze mną.
Rehabilitacja
Rehabilitacja to działania terapeutyczne – specjalistyczne ćwiczenia, mające na celu redukcję objawów zaburzeń poznawczych i emocjonalnych, powstałych na skutek organicznego uszkodzenia mózgu, tak by ułatwić pacjentowi powrót do samodzielnego funkcjonowania, pracy zawodowej, nauki szkolnej, prowadzenia pojazdu.
Wśród obszarów działania rehabilitacji neuropsychologicznej znajdują się:
rehabilitacja zaburzeń mowy wśród pacjentów z afazją
ćwiczenia funkcji wzrokowo-przestrzennych, np. w pomijaniu stronnym
Zastanawiasz się nad korzystaniem takiej usługi – skontaktuj się ze mną.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o kosztach tej usługi.
Umów się na spotkanie
Wrocław